Kombi Arıza Danışma Servisi 0544 860 34 35

Petek Temizleme Yöntemleri Nelerdir?

Kirli olandan daha iyi görünmekle birlikte, peteğinizin toz ve kirden arınmış ve temiz olmasını sağlamak, ısıtma maliyetlerinizi azaltmanıza yardımcı olabilir.

Konvektörlü Petekün kanatları arasındaki toz, ısının kaçmasını önleyebilir, bu da Peteklerin odanızı ısıtmak için daha fazla çalışması gerektiği anlamına gelir.

 

Konvektör radyatörün kanatlarının içinde toz

Doğru önlemleri almak ve Peteklerinizi yılda en az bir kez iyice temizlemeniz ve biriken tozların üzerinde kalması önemlidir. Bunu günlük veya haftalık temizlik rutininizin bir parçası yapmak kesinlikle iyi bir fikirdir.

Bir gecede milyoner olmayabilirsiniz, ancak burada birkaç dakika var ve hepsi orada toplanıyor ve sisteminizin ömrü boyunca ev ısıtmanızın maliyetine büyük bir tasarruf sağlayabilir.

Petek NEDEN TOZLUYOR?

 

Her zaman havada toz var. Şimdi bunu okurken bile. Her yerde ve muhtemelen tüm toz da - evcil hayvanınız varsa (evcil hayvanınız varsa), nikotin artığı (eğer sigara içiyorsanız) ve diğer her türden diğer şeyler karıştırılmayacaksa muhtemelen en iyisi bunu düşün.

Peteklerinizin içinde ve etrafında toplanmasının sebebi, odanın etrafındaki sıcaklığın dolaşımına yardımcı olan hava akımıdır.

Bir radyatörden gelen doğal ısı taşınmasının bir diyagramı

Sıcak hava yükselir ve serin hava düşer. Havanın batmasıyla birlikte toz alır ve Petekden yukarı doğru çekildiği için, toz peteğinizin arkasında ve sırtında toplanmaya başlar.

Bunu daha önce farketmemiş olabilirsiniz. Diyelim ki yüzleşelim, dışarıda Petekün derinliklerine düzenli olarak giren kim var? Kesinlikle!

Ve eğer peteğinizin arka tarafındaki yüzgeçler arasında akran olmayan kişilerdenseniz, yaptığınız zaman çok miktarda tozla karşılaşabilirsiniz.

PetekÜMÜ TEMIZLEMEK IÇIN NEYE IHTIYACIM VAR?

 

Marigoldlarınızı çekmeden ve Petekünüzü temizlemeden önce, bu şeylerin elinize geçtiğinden emin olun.

 • Elektrikli süpürge
 • Silgi
 • Sabunlu Su Kovası
 • Süngerler ve Bezler
 • Havlu veya bir toz tabakası
 • Uzun bir çubuk (bir ölçü çubuğu gibi)
 • Seloteyp

PetekÜNÜZÜ TEMIZLEME

 

peteğinizin temiz ve parlak görünmesini sağlamak için aşağıdaki basit adımları takip edin ve olabildiğince iyi çalıştıklarından emin olun; para biriktirmek ve sizi sıcak tutmak.

bir radyatörde on poundluk bir not

ADIM BIR - ISITICINIZI KAPATIN

 

Isıtma kapatırken el mans

Petekünüzü temizlemeye başlamadan önce, ısıtmanın kapalı olduğundan emin olmanız önemlidir.

Bu, sadece sıcak bir Petekü temizlemeye çalışmaktan daha güvenli bir seçenek olmakla kalmaz, aynı zamanda Petek soğukken temizleme işlemine başlamak daha mantıklıdır, çünkü konveksiyon akımını çizimden, hatta daha fazlasını temizlerken Petekün arkasındaki tozu durduracaktır. .

ADIM İKI - VAKUM ÇIKIŞI

 

Bir vakum kullanarak gerçekten mutlu kız

Başlangıç ​​olarak, peteğinizin içinden, etrafından ve etrafından olabildiğince fazla tozu temizlemeniz gerekir.

Elektrikli süpürgenizde doğru ataşmanlarınız varsa, paletlerin altına ve içine bile girebilirsiniz. Ama endişelenme, eğer bu problemin etrafında birkaç yol var.

ADIM ÜÇ - KISTAS YÖNTEMI

 

Radyatör fırçası bir radyatörün yan tarafına itiliyor

Tabii ki, uzman Petek temizleme fırçaları satın alabilirsiniz , ama buradaki eğlence nerede?

Blue Peter'ı izleyen herkes, kendinize yaptığınız araçlarla bir işi tamamlamada daha fazla memnuniyetin olduğunu söyleyecektir - ve eğer dürüst olursam bu oldukça basittir.

Sadece uzun bir tahta parçası alın - bir ölçü çubuğu veya bir metre cetveli gibi - bir son olarak bir bez sarın ve bir miktar sellotape ile yerine sabitleyin; çok fazla kumaşı bantla örtmemek için dikkatli olun.

Petekün altına bir havlu koyun (tozu yakalamak için) ve çubuğu peteğinizin arkasından aşağı doğru itmeye başlayın, yukarıdan aşağıya doğru, toz ve kirleri temiz olana kadar itin.

Bir radyatör arkasında bir sopa ile temizlik adam

peteğinizin her bir parçasını, tozun çoğunu (tamamen olmasa bile) temizleyene kadar tekrarlayın.

ADIM DÖRT - SAÇ KURUTMA FIX

 

Saçını beyaz bir saç kurutma makinesi ile üfleme kadın

İster inanın ister inanmayın, ama tozun içeriden ve peteğinizin arkasından toz almasını sağlamak için basit bir yöntem saç kurutma makinesi kullanmaktır.

Saç kurutma makinenizin nozulunu peteğinizin üst kısmındaki oluklara doğrultun ve en yüksek ayara getirin.

Bu, peteğinizin içinde ve arkasında arta kalan tozun çok fazla almasına yardımcı olacaktır - Başlamadan önce zemine uygun bir kağıt veya havlu yerleştirdiğinizden emin olun.

ADIM BEŞ - PetekÜNÜZÜ SABUNLAYIN

 

Kepçenizi alın ve ılık su ile doldurun.

Su ile hızla dolu bir metal kova

Biraz bulaşık deterjanı veya en sevdiğiniz ev temizlik sıvısını dökün - Ben şahsen Stardrops'u seviyorum , çünkü nispeten ucuz ve annem bana (yıl önce) en iyisi olduğunu söyledi.

Çok miktarda köpük alıp, süngerinizi suya daldırıp suya batırıncaya kadar suyun etrafına dolanıp hafifçe nemlendirin.

Bir bulaşık bezi dışarı su sıkmak adam

peteğinizin dışını süngerle silin, zemine veya halıya çok fazla damlama yapmamaya dikkat edin ve herhangi bir paslanmayı önlemek için kuru bir bezle silin.

Ve son olarak, ama en azından, Petekün üstündeki duvarı kontrol et. Bazen ısı, kir ve tozun duvara yapışmasına neden olabilir. Aynı sabunlu suyu kullanarak, boyaya veya duvar kağıdına zarar vermemeye dikkat ederek, işaretleri hızlı bir şekilde ovalayın.

BAZI EKSTRA Petek TEMIZLEME İPUÇLARI

 

 • Peteklerinizi düzenli olarak vakumladığınızdan emin olun. Bu sadece sizi alerjilere karşı korumakla kalmayacak, aynı zamanda ısıtmanın her zaman optimum seviyede çalışmasını sağlamaya da yardımcı olacaktır.
 • Yenilerini yükleme gibi - - senin Petekler değişiklik yapmadan olduğu gibi yaz yılın en iyi zamandır onlara ayrıntılı bir tozunu vermek
 • peteğinizin panelleri bir bezi veya sileceği itmek için çok sıkıysa, her zaman basınçlı hava kullanabilirsiniz.
 • Petekünüze tam bir temiz ve makyaj vermek istiyorsanız, onu her zaman duvardantamamen çıkarabilir veya hatta farklı bir renkte boyayabilirsiniz !

BIR Petek TEMIZLERKEN HATIRLANMASI GEREKENLER

 

Peteklerinizi temizlemeniz, bir kez takıldıktan sonra yapmanız çok kolay. Ama işi yaparken akılda tutulması gereken birkaç şey var.

Petekünüzü temiz tutmak için kullandığınız malzemelere dikkat etmek önemlidir. Örneğin, Brillo pedleri gibi aşındırıcı malzemeler kullanmaktan kaçının, bunlar yüzeyi çizebilir ve zarar verebilir.

Petekünüzde inatçı lekeler varsa, normalden birkaç dakika daha uzun süre boyunca bir sprey solüsyonu bırakın ve bir bez veya süngerle sert bir şekilde temizleyin.

Isıtma mekanizmasına zarar verebileceğinden, asla temizlik amacıyla elektrikli Petek üzerindeki panelleri çıkarmaya çalışmayın. Bunun yerine, hem kendinizi hem de Petekün bütünlüğünü korumak için panellerin etrafını temizleyin.

sigara

Nikotin, sıcak nesneleri yavaşça bağlayabilir, malzemeyi yavaşça sarıya ve incelikli görünüme kavuşturur. Petekünüzde böyle bir durum varsa, bu tip lekeleri çıkarmak için özel olarak tasarlanmış bir temizleyici kullanmanız gerekebilir.

Bazı durumlarda, derin ve kapsamlı bir temizliğin elde edildiğinden emin olmak için Petekü tamamen çıkarmanız gerekebilir .

PROFESYONEL TEMIZLEYICI ILE TEMASA GEÇMENIZ GEREKIR MI?

 

Profesyonel temizleyici, paspas ve

Elbette, profesyonel bir temizleyiciyle iletişime geçmek için en iyi seçeneğin olduğu zamanlar olacaktır.

Petekünüz uzun süre temizlemediyse veya bir eve yeni taşınmış ve başkalarının tozunu temizlemekten hoşlanmıyorsanız, bu muhtemelen geçerli olacaktır.

Profesyonel bir temizleyici, Petekünüzü temizleme konusunda herhangi bir nokta olup olmadığını veya en iyi seçeneğin boyayacağını mı yoksa belki de yeni bir tane almayı mı sağladığını belirleyebilir .

Gerçekten kirli kombiler sağlığınız için risk oluşturabilir ve yalnızca düşük ısıtma kapasitesi sunacaktır, bu yüzden işi kendiniz yapamayacağınızı düşünüyorsanız, yılda bir kez bir uzman getirin.

Bu şekilde, 'uygun' bir işten emin olabilirsiniz; Petekünüzü alerjenlerden arındırır ve hiçbir zaman parlak ve yeni görünmesini sağlar.

Bir dahaki sefere kadar, güvenli ve mutlu ısıtma.