Kombi Arıza Danışma Servisi 0544 860 34 35

Kombi Petekleri Nasıl Temizlenir

Duvar ısıtıcıları çoğu zaman unutulan evlerin bir parçasıdır, ama aslında bu birkaç haftada bir, özellikle de ısıtıcıların kullanımda olduğu mevsimlerden önce ve sonra temizlik işleminize dahil edilmesi gereken bir temizlik görevidir. Uygun bakım ve temizlik, ısıtıcılar, genellikle ısıtıcıların yüzeyinde biriken kir ve kalıntıdan kaynaklandığından, ısıtıcılar açıldığında ortaya çıkan yanık kokusunu önler. Tehlikeli bir duruma yol açabileceğinden, kimyasal bazlı veya yanıcı temizlik ürünlerinden kaçınmayı unutmayın.

 

1

Sıcaklığı kapatın ve temizlemeden önce ısıtıcının tamamen soğumasını sağlayın.

2

Çıkarılabilir parçaları veya kapakları bir tornavidayla çıkarın; Birçok duvar ısıtıcısı, kir ve kalıntı birikimini en aza indiren çıkarılabilir bir kapak plakasına sahiptir.

3

Gevşek birikimi toplamak için vakumlu temizleyicinin hortum ekini tüm ünitenin üzerinde çalıştırın. Duvar ünitesinin yanı sıra, ısıtıcıdan çıkardığınız sökülebilir parçaları da vakumlayın.

4

Duvar ısıtıcısını nemli bir bezle silin. Çok kirli ısıtıcı üniteleri için 1 galonluk ılık su ve birkaç damla bulaşık sabunu ile bir kova doldurun. Temizlik bezini kovaya batırın, sıkın ve ısıtıcıyı veya çıkarılmış kapakları veya plakaları silin.

5

Küçük bir temizleme fırçası veya eski bir diş fırçasını kovasına daldırın ve küçük çatlakları ve havalandırma deliklerini ovun.

6

Duvar ısıtıcısını hava ile kurutun. Gerekirse üniteyi tekrar monte edin.

İhtiyacınız olacak şeyler

  • Tornavida, isteğe bağlı
  • Hortum eki ile vakumlayın
  • Küçük temizlik fırçası veya eski diş fırçası
  • Kova
  • Bulaşık sabunu
  • Temizlik bezi